MON OCT 17 at 9:45PM
Brodeur
SHARKS
4
CHIEFS
5
WED OCT 19 at 10:00PM
Stevens
BENDERS
5
STINGERS
4
THU OCT 20 at 10:15PM
Brodeur
Z-MEN
10
ICE AGE
1
SUN OCT 23 at 7:00PM
Brodeur
ICE AGE
5
SHARKS
5
SUN OCT 23 at 8:00PM
Stevens
ROLLING THUNDER
3
K BEARS
2
SUN OCT 23 at 8:00PM
Daneyko
FORCE
3
OUTLAWS
5
SUN OCT 23 at 8:30PM
Daneyko
RATTLERS
1
WOLVES
5
SUN OCT 23 at 9:30PM
Daneyko
WHALERS
5
YETIS
5
SUN OCT 23 at 9:30PM
Daneyko
NARWHALS
3
DIRTY RATS
7
MON OCT 24 at 9:45PM
Stevens
STINGERS
1
OMEGA MOO
5
MON OCT 24 at 10:00PM
Brodeur
Z-MEN
6
CHIEFS
5
WED OCT 26 at 10:00PM
Daneyko
YETIS
4
RATTLERS
2
THU OCT 27 at 10:15PM
Stevens
K BEARS
4
BENDERS
2
SUN OCT 30 at 7:00PM
Daneyko
OUTLAWS
8
NARWHALS
2
SUN OCT 30 at 8:00PM
Stevens
OMEGA MOO
2
ROLLING THUNDER
3
SUN OCT 30 at 8:00PM
Stevens
K BEARS
7
STINGERS
0
SUN OCT 30 at 8:30PM
Daneyko
WOLVES
4
WHALERS
3
SUN OCT 30 at 9:30PM
Daneyko
DIRTY RATS
4
FORCE
2
SUN OCT 30 at 9:30PM
Brodeur
CHIEFS
9
ICE AGE
0
WED NOV 2 at 10:00PM
Brodeur
SHARKS
3
Z-MEN
8
THU NOV 3 at 10:15PM
Daneyko
DIRTY RATS
3
OUTLAWS
4
SUN NOV 6 at 7:00PM
Daneyko
RATTLERS
2
WHALERS
8
SUN NOV 6 at 8:00PM
Brodeur
CHIEFS
6
SHARKS
4
SUN NOV 6 at 8:00PM
Daneyko
YETIS
1
WOLVES
7
SUN NOV 6 at 8:30PM
Stevens
BENDERS
1
OMEGA MOO
5
SUN NOV 6 at 9:30PM
Daneyko
NARWHALS
2
FORCE
6
SUN NOV 6 at 9:30PM
Stevens
STINGERS
2
ROLLING THUNDER
1
MON NOV 7 at 9:45PM
Brodeur
ICE AGE
4
Z-MEN
12
WED NOV 9 at 10:00PM
Daneyko
YETIS
7
NARWHALS
0
THU NOV 10 at 10:15PM
Daneyko
OUTLAWS
5
WOLVES
2
SUN NOV 13 at 7:00PM
Daneyko
DIRTY RATS
5
RATTLERS
7
SUN NOV 13 at 8:00PM
Stevens
K BEARS
7
OMEGA MOO
2
SUN NOV 13 at 8:00PM
Daneyko
FORCE
0
WHALERS
2
SUN NOV 13 at 8:30PM
Brodeur
CHIEFS
2
Z-MEN
5
SUN NOV 13 at 9:30PM
Stevens
ROLLING THUNDER
2
BENDERS
1
SUN NOV 13 at 9:30PM
Brodeur
ICE AGE
8
SHARKS
6
MON NOV 14 at 9:45PM
Daneyko
WOLVES
2
NARWHALS
0
MON NOV 14 at 10:00PM
Daneyko
OUTLAWS
3
YETIS
3
WED NOV 16 at 10:00PM
Stevens
OMEGA MOO
5
STINGERS
1
WED NOV 16 at 10:15PM
Daneyko
WHALERS
3
DIRTY RATS
4
THU NOV 17 at 10:15PM
Stevens
BENDERS
1
ROLLING THUNDER
7
THU NOV 17 at 10:15PM
Brodeur
Z-MEN
13
SHARKS
3
SUN NOV 20 at 7:00PM
Daneyko
FORCE
6
RATTLERS
2
SUN NOV 20 at 8:00PM
Stevens
OMEGA MOO
1
K BEARS
4
SUN NOV 20 at 8:00PM
Brodeur
CHIEFS
10
ICE AGE
2
SUN NOV 20 at 8:30PM
Daneyko
WHALERS
OUTLAWS
MAP
SUN NOV 20 at 9:30PM
Stevens
ROLLING THUNDER
3
STINGERS
1
SUN NOV 20 at 9:30PM
Daneyko
NARWHALS
1
DIRTY RATS
7
MON NOV 21 at 10:00PM
Daneyko
WOLVES
6
YETIS
0
MON NOV 28 at 10:00PM
Stevens
BENDERS
0
K BEARS
8
WED NOV 30 at 10:00PM
Daneyko
RATTLERS
5
NARWHALS
4
WED NOV 30 at 10:15PM
Daneyko
WOLVES
5
FORCE
2
WED NOV 30 at 10:15PM
Brodeur
SHARKS
5
ICE AGE
12
THU DEC 1 at 10:15PM
Stevens
STINGERS
BENDERS
MAP
THU DEC 1 at 10:15PM
Brodeur
CHIEFS
Z-MEN
MAP
SUN DEC 4 at 7:00PM
Daneyko
DIRTY RATS
WOLVES
MAP
SUN DEC 4 at 8:30PM
Daneyko
NARWHALS
WHALERS
MAP
SUN DEC 4 at 9:00PM
Daneyko
FORCE
YETIS
MAP
SUN DEC 4 at 9:15PM
Daneyko
RATTLERS
OUTLAWS
MAP
SUN DEC 4 at 10:30PM
Stevens
K BEARS
ROLLING THUNDER
MAP
WED DEC 7 at 10:00PM
Brodeur
Z-MEN
SHARKS
MAP
WED DEC 7 at 10:15PM
Brodeur
ICE AGE
CHIEFS
MAP
WED DEC 7 at 10:15PM
Stevens
STINGERS
OMEGA MOO
MAP
THU DEC 8 at 10:15PM
K BEARS Stevens
NARWHALS Daneyko
MAP
THU DEC 8 at 10:15PM
Daneyko
YETIS
DIRTY RATS
MAP
SUN DEC 11 at 7:00PM
Stevens
BENDERS
OMEGA MOO
MAP
SUN DEC 11 at 8:30PM
DIRTY RATS Daneyko
ICE AGE Brodeur
MAP
SUN DEC 11 at 9:00PM
ROLLING THUNDER Stevens
RATTLERS Daneyko
MAP
SUN DEC 11 at 9:15PM
OUTLAWS Daneyko
SHARKS Brodeur
MAP
SUN DEC 11 at 10:30PM
Daneyko
FORCE
WHALERS
MAP
WED DEC 14 at 10:00PM
Daneyko
WOLVES
FORCE
MAP
WED DEC 14 at 10:15PM
Stevens
OMEGA MOO
ROLLING THUNDER
MAP
WED DEC 14 at 10:15PM
Brodeur
CHIEFS
Z-MEN
MAP
THU DEC 15 at 10:15PM
Stevens
BENDERS
STINGERS
MAP
THU DEC 15 at 10:15PM
RATTLERS Daneyko
K BEARS Stevens
MAP
SUN DEC 18 at 7:00PM
Daneyko
WHALERS
YETIS
MAP
SUN DEC 18 at 8:30PM
ROLLING THUNDER Stevens
RATTLERS Daneyko
MAP
SUN DEC 18 at 9:00PM
Stevens
STINGERS
K BEARS
MAP
SUN DEC 18 at 9:15PM
Daneyko
OUTLAWS
DIRTY RATS
MAP
SUN DEC 18 at 10:30PM
Daneyko
NARWHALS
FORCE
MAP
MON DEC 19 at 10:00PM
Stevens
OMEGA MOO
BENDERS
MAP
WED DEC 21 at 8:00PM
Daneyko
WHALERS
WOLVES
MAP
WED DEC 21 at 10:00PM
Brodeur
Z-MEN
ICE AGE
MAP
WED DEC 21 at 10:15PM
Brodeur
SHARKS
CHIEFS
MAP
THU DEC 22 at 7:30PM
Daneyko
YETIS
OUTLAWS
MAP
WED JAN 4 at 10:15PM
Stevens
OMEGA MOO
K BEARS
MAP
WED JAN 4 at 10:15PM
Stevens
STINGERS
ROLLING THUNDER
MAP
THU JAN 5 at 10:15PM
Daneyko
FORCE
OUTLAWS
MAP
SUN JAN 8 at 7:00PM
DIRTY RATS Daneyko
SHARKS Brodeur
MAP
SUN JAN 8 at 8:30PM
ICE AGE Brodeur
WOLVES Daneyko
MAP
SUN JAN 8 at 9:00PM
Brodeur
Z-MEN
CHIEFS
MAP
SUN JAN 8 at 10:30PM
Daneyko
RATTLERS
YETIS
MAP
WED JAN 11 at 10:15PM
ROLLING THUNDER Stevens
NARWHALS Daneyko
MAP
WED JAN 11 at 10:15PM
Daneyko
OUTLAWS
WHALERS
MAP
THU JAN 12 at 10:15PM
Stevens
K BEARS
BENDERS
MAP
New Jersey
NOTICES

July 24, 2022

HNA New Jersey Winter 22-23 Registration Now Available

HNA New Jersey Winter 22-23 Registration Now Available

Registration for HNA in 22-23 is now available. For 22-23 HNA offers 2 ways for teams to register.

By Team Fee: First is by team fee, which you can find HERE-TEAM-LINK.

Or, Individually:  You can also register and make an individual payment by going to the top of the page and clicking on "Registration" and scrolling to the program of your choice.

To register individually you will first have to create an account with the website, which is a quick and simple process. Scroll to the program of your choice. To the right you'll see "Register." A signin page appears. If you need to create an account, click on "sign up" and follow the instructions. If you already have an account, click on "Sign in."

Once signed in, you can complete the registration process for the program of your choice.

HNA New Jersey 2022-2023 Winter Hockey - HNA's 43rd Season!
- 20 Game Regular Season
- Double Elimination Playoffs for those teams that qualify
- 90 minute ice slots
- Game Format: 3 - 15 Minute Stop Time Periods
- 5 Minute OT played in tie games, time permitting.
- Detailed Stat Tracking & Regular Website Updates
- Awards to winning teams.
- Qualifying playoff teams advance to the HNA Finals, June 2023
- Season begins mid October
- Arenas will be: Mennen, Ice House and South Mountain


Have any questions? The HNA League Office is here to help. 800-4-HOCKEY (800-446-2539). League Office hours are Monday - Thursday 10AM - 4PM, and Friday 9AM - 1PM.


July 30, 2021

HNA League Office Hours

HNA League Office Hours

The League Office will be open from 10:00AM - 4PM (Eastern) Monday - Thursdays. Fridays will be 9AM to 1PM. The office can be reached at 800-4-HOCKEY or 800-446-2539.

We will also be answering emails sent to hockeynorthamerica@gmail.com


© 2022, HOCKEY NORTH AMERICA. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:Powered By:
Sports Administration & Management, Online Registration, Stores, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations

ADMIN LOGIN