We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features and to analyze our traffic, as described in our
Privacy Policy
.
OK
SUN FEB 25 at 7:00PM
2-Daneyk.
SHARKS
4
OUTLAWS
5
FINAL/OT
SUN FEB 25 at 8:30PM
1-Brodeu.
RENEGADES
7
ICE AGE
3
FINAL
SUN FEB 25 at 8:30PM
BEG SCHOOL
SESSION #5
South Mountain
SUN FEB 25 at 9:00PM
2-Daneyk.
WOLVES
6
WHALERS
2
FINAL
SUN FEB 25 at 10:30PM
2-Daneyk.
DIRTY RATS
5
YETIS
2
FINAL
MON FEB 26 at 10:15PM
2-Daneyk.
FORCE
4
RATTLERS
4
FINAL
WED FEB 28 at 10:00PM
3-Steven.
OMEGA MOO
3
K BEARS
4
FINAL
WED FEB 28 at 10:15PM
3-Steven.
STINGERS
3
ROLLING THUNDER
0
FINAL
THU FEB 29 at 10:00PM
3-Steven.
PHANTOMS
1
BENDERS
8
FINAL
THU FEB 29 at 10:15PM
1-Brodeu.
CHIEFS
8
ICE AGE
4
FINAL
SUN MAR 3 at 7:45PM
2-Daneyk.
YETIS
11
SHARKS
7
FINAL
SUN MAR 3 at 8:30PM
BEGINNER
BEGINNER
South Mountain
SUN MAR 3 at 9:00PM
1-Brodeu.
ICE AGE
3
Z-MEN
9
FINAL
SUN MAR 3 at 9:00PM
1-Brodeu.
RENEGADES
6
MORRIS MOOSE KN.
5
FINAL
SUN MAR 3 at 10:30PM
2-Daneyk.
WHALERS
1
OUTLAWS
5
FINAL
MON MAR 4 at 10:15PM
3-Steven.
NARWHALS
2
K BEARS
4
FINAL
WED MAR 6 at 10:00PM
2-Daneyk.
FORCE
2
WOLVES
4
FINAL
WED MAR 6 at 10:15PM
2-Daneyk.
DIRTY RATS
5
SHARKS
3
FINAL
THU MAR 7 at 10:00PM
2-Daneyk.
OUTLAWS
3
YETIS
2
FINAL
THU MAR 7 at 10:15PM
3-Steven.
OMEGA MOO
2
STINGERS
3
FINAL
SUN MAR 10 at 8:30PM
BEGINNER
BEGINNER
South Mountain
SUN MAR 10 at 9:00PM
3-Steven.
ROLLING THUNDER
2
BENDERS
4
FINAL
SUN MAR 10 at 9:00PM
2-Daneyk.
WHALERS
0
FORCE
2
FINAL
SUN MAR 10 at 9:00PM
2-Daneyk.
RATTLERS
4
WOLVES
6
FINAL
SUN MAR 10 at 10:30PM
3-Steven.
PHANTOMS
0
NARWHALS
7
FINAL
MON MAR 11 at 10:15PM
1-Brodeu.
MORRIS MOOSE KN.
2
CHIEFS
3
FINAL/OT
WED MAR 13 at 10:00PM
2-Daneyk.
YETIS
7
SHARKS
3
FINAL
WED MAR 13 at 10:15PM
3-Steven.
K BEARS
3
OMEGA MOO
0
FINAL
THU MAR 14 at 10:00PM
1-Brodeu.
Z-MEN
3
RENEGADES
1
FINAL
THU MAR 14 at 10:15PM
2-Daneyk.
OUTLAWS
1
DIRTY RATS
2
FINAL
MON MAR 18 at 10:15PM
1-Brodeu.
ICE AGE
0
MORRIS MOOSE KN.
6
FINAL
WED MAR 20 at 10:00PM
3-Steven.
STINGERS
3
BENDERS
0
FINAL
WED MAR 20 at 10:15PM
2-Daneyk.
FORCE
2
WOLVES
4
FINAL
THU MAR 21 at 10:00PM
2-Daneyk.
WHALERS
2
RATTLERS
1
FINAL/OT
THU MAR 21 at 10:15PM
3-Steven.
K BEARS
2
STINGERS
3
FINAL
SUN MAR 24 at 7:00PM
2-Daneyk.
SHARKS
7
WHALERS
0
FINAL
SUN MAR 24 at 8:30PM
3-Steven.
ROLLING THUNDER
2
NARWHALS
1
FINAL
SUN MAR 24 at 8:30PM
TBD
BEGINNER
South Mountain
SUN MAR 24 at 9:00PM
3-Steven.
PHANTOMS
0
OMEGA MOO
10
FINAL
SUN MAR 24 at 10:30PM
1-Brodeu.
RENEGADES
5
CHIEFS
3
FINAL
MON MAR 25 at 10:15PM
1-Brodeu.
MORRIS MOOSE KN.
4
Z-MEN
8
FINAL
WED MAR 27 at 10:00PM
2-Daneyk.
FORCE
2
OUTLAWS
4
FINAL
WED MAR 27 at 10:15PM
2-Daneyk.
WOLVES
5
DIRTY RATS
2
FINAL
THU MAR 28 at 10:00PM
2-Daneyk.
RATTLERS
3
YETIS
9
FINAL
MON APR 1 at 9:00PM
3-Steven.
BENDERS
4
K BEARS
8
FINAL
MON APR 1 at 10:30PM
1-Brodeu.
Z-MEN
11
ICE AGE
2
FINAL
TUE APR 2 at 9:15PM
1-Brodeu.
CHIEFS
3
RENEGADES
11
FINAL
WED APR 3 at 9:00PM
3-Steven.
ROLLING THUNDER
5
PHANTOMS
0
FINAL
WED APR 3 at 9:15PM
3-Steven.
OMEGA MOO
4
NARWHALS
1
FINAL
WED APR 3 at 10:30PM
2-Daneyk.
DIRTY RATS
7
FORCE
3
FINAL
SUN APR 7 at 8:00PM
2-Daneyk.
YETIS
6
WOLVES
1
FINAL
SUN APR 7 at 8:30PM
BEGINNER
BEGINNER
South Mountain
SUN APR 7 at 9:30PM
2-Daneyk.
OUTLAWS
0
SHARKS
4
FINAL
SUN APR 7 at 10:00PM
2-Daneyk.
RATTLERS
3
WHALERS
5
FINAL
MON APR 8 at 9:00PM
1-Brodeu.
MORRIS MOOSE KN.
7
RENEGADES
9
FINAL
MON APR 8 at 10:30PM
3-Steven.
NARWHALS
2
K BEARS
3
FINAL
TUE APR 9 at 9:00PM
1-Brodeu.
CHIEFS
3
Z-MEN
4
FINAL/OT
TUE APR 9 at 10:30PM
3-Steven.
OMEGA MOO
1
ROLLING THUNDER
1
FINAL
WED APR 10 at 8:45PM
3-Steven.
BENDERS
2
STINGERS
4
FINAL
WED APR 10 at 10:15PM
2-Daneyk.
FORCE
1
YETIS
8
FINAL
THU APR 11 at 9:00PM
3-Steven.
K BEARS
3
OMEGA MOO
1
FINAL
THU APR 11 at 10:30PM
1-Brodeu.
RENEGADES
6
ICE AGE
4
FINAL
SUN APR 14 at 8:00PM
2-Daneyk.
SHARKS
6
DIRTY RATS
2
FINAL
SUN APR 14 at 8:30PM
Beginner
HAMMERHEADS
10
REBELS
5
FINAL
SUN APR 14 at 9:30PM
3-Steven.
NARWHALS
2
ROLLING THUNDER
5
FINAL
SUN APR 14 at 10:00PM
2-Daneyk.
WHALERS
2
OUTLAWS
4
FINAL
MON APR 15 at 9:15PM
2-Daneyk.
WOLVES
2
RATTLERS
2
FINAL
TUE APR 16 at 9:15PM
3-Steven.
PHANTOMS
1
BENDERS
9
FINAL
WED APR 17 at 8:45PM
1-Brodeu.
ICE AGE
0
MORRIS MOOSE KN.
8
FINAL
WED APR 17 at 10:15PM
1-Brodeu.
Z-MEN
1
CHIEFS
0
FINAL
THU APR 18 at 9:00PM
3-Steven.
STINGERS
5
PHANTOMS
0
FINAL
THU APR 18 at 10:30PM
2-Daneyk.
WOLVES
5
YETIS
6
FINAL/OT
WED APR 24 at 8:30PM
Beginner
HAMMERHEADS
2
REBELS
3
FINAL/OT
WED APR 24 at 8:45PM
2-Daneyk.
OUTLAWS
4
DIRTY RATS
2
FINAL
WED APR 24 at 10:00PM
1-Brodeu.
MORRIS MOOSE KN.
7
Z-MEN
6
FINAL
WED APR 24 at 10:15PM
3-Steven.
K BEARS
3
OMEGA MOO
0
FINAL
THU APR 25 at 9:00PM
3-Steven.
ROLLING THUNDER
3
STINGERS
2
FINAL
SUN APR 28 at 6:00PM
Beginner
REBELS
5
HAMMERHEADS
3
FINAL
SUN APR 28 at 7:45PM
3-Steven.
STINGERS
6
OMEGA MOO
2
FINAL
SUN APR 28 at 8:00PM
2-Daneyk.
WOLVES
1
DIRTY RATS
3
FINAL
SUN APR 28 at 9:30PM
1-Brodeu.
RENEGADES
5
MORRIS MOOSE KN.
2
FINAL
MON APR 29 at 9:15PM
3-Steven.
K BEARS
4
ROLLING THUNDER
0
FINAL
TUE APR 30 at 8:45PM
2-Daneyk.
OUTLAWS
2
YETIS
3
FINAL
TUE APR 30 at 10:15PM
1-Brodeu.
MORRIS MOOSE KN.
3
Z-MEN
10
FINAL
WED MAY 1 at 8:45PM
3-Steven.
ROLLING THUNDER
0
STINGERS
5
FINAL
THU MAY 2 at 9:45PM
2-Daneyk.
OUTLAWS
4
DIRTY RATS
1
FINAL
SUN MAY 5 at 6:30PM
3-Steven.
K BEARS
1
STINGERS
6
FINAL
SUN MAY 5 at 7:00PM
2-Daneyk.
OUTLAWS
0
YETIS
3
FINAL
SUN MAY 5 at 8:30PM
1-Brodeu.
RENEGADES
3
Z-MEN
6
FINAL
MON MAY 6 at 8:00PM
HAMMERHEADS
Beginner
0
PHANTOMS
3-Steven.
4
FINAL
THU MAY 9 at 9:45PM
REBELS
Beginner
2
PHANTOMS
3-Steven.
6
FINAL
MON MAY 13 at 8:00PM
HAMMERHEADS
Beginner
1
PHANTOMS
3-Steven.
5
FINAL
TUE MAY 14 at 8:30PM
3-Steven.
STINGERS
2
K BEARS
3
FINAL/SO
WED MAY 15 at 9:00PM
1-Brodeu.
Z-MEN
3
RENEGADES
5
FINAL
SUN MAY 19 at 4:00PM
Beginner
HAMMERHEADS
0
REBELS
1
FINAL
THU MAY 23 at 9:45PM
PHANTOMS
3-Steven.
5
REBELS
Beginner
1
FINAL
WED MAY 29 at 9:30PM
Beginner
REBELS
HAMMERHEADS
MAP
SUN JUN 2 at 7:00PM
Beginner
HAMMERHEADS
REBELS
MAP
Menu
HOME
REGISTRATION
FALL/WINTER
Boston
Calgary
Chicago
Cleveland
Detroit
New Jersey
New York
St. Louis
Vancouver
Washington, DC
SPRING/SUMMER
Boston
Calgary
Chicago
Cleveland
Detroit
New Jersey
New York (Spring)
New York (Summer)
St. Louis
Washington, DC (Spring)
Washington, DC (Summer)
TOURNAMENTS
Information
Amsterdam
Atlantic City
Hershey
Rockville
Toronto
Las Vegas
Calgary
CHAMPIONSHIPS
HOCKEY SCHOOL
CONTACT US
New Jersey
Home
Standings
Schedules
Today's Scores
Scoring Leaders
Special Teams
Teams
Additional Links
Home
Standings
Schedules
Today's Scores
Scoring Leaders
Special Teams
Teams
Player Search
Events
Calendar
News
Notice Board
Photo Album
Videos
Location Maps
Downloads
2024 HNA New Jersey Summer Team Registration
JERSEYS by JONCO
HNA Championships
Tournaments
Beginner Hockey School
Contact Us
Administrator Login
HEADLINES
No headlines to display.
VIDEOS
2008-01-03
Original HNA Television Commercial - Circa 1980's
2015-10-07
HNA Documentary
2014-08-19
Coaching the Minors Samuel L Jackson as Youth Ho...
MORE VIDEOS
Winter 2023-24
2022-23 Winter League
2021-22 Winter League
Winter 19-20 Playoffs
2020-21 Winter League
2019-20 Winter League
2018-19 Winter League
2017-18 Winter League
2016-17 Winter League
2015-16 Winter League
2014-2015 Winter League
2013-14 Winter League
2012-13 Winter League
2011-2012 Winter League
2010-2011 Winter League
2009-2010 Winter League
2008-2009 Winter League
2007-2008 Winter League
2006-2007 Winter League
2005-2006 Winter League
This team is not participating in the selected season.
© 2024, HOCKEY NORTH AMERICA. ALL RIGHTS RESERVED.
Design, Hosting,
Online Registration
& Administration Tools By:
Powered By:
ADMIN LOGIN